Logo Gmina Masłowice

Archiwum newsów, strona 2

Obrazek dla news_407

Fotorelacja z Dożynek Gminno-Parafialnych 2021

06.09.2021

W niedzielę, 22 sierpnia 2021 r., odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne, w tym roku organizowane wspólnie przez wójta gminy Masłowice, parafię św. Mikołaja w Chełmie oraz Stowarzyszenie „Działajmy Razem”.

Święto plonów zainaugurował tradycyjnie wspaniały barwny korowód, na czele którego szli starostowie dożynek oraz delegacje KGW i Stowarzyszeń z pięknymi wieńcami oraz przedstawicieli władz gminy Masłowice. Obecne były też poczty sztandarowe i strażacy z gminnych jednostek OSP.

Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy uczestniczyli we Mszy św. dziękczynnej za zebrane plony, celebrowanej przez Proboszcza parafii ks. Tomasza Chrzęstka. Podczas niej zostały poświęcone wieńce i dary.

Mieszkańcy gminy i parafii jak zwykle nie zawiedli i tradycyjnie wykonali przepiękne wieńce dożynkowe oraz wypiekli pachnące bochny chleba.

Po nabożeństwie korowód przeszedł z powrotem na plac przy remizie OSP, gdzie uroczystość otworzył gospodarz gminy Bogusław Gontkowski, który w swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę.

Starostowie dożynek: Małgorzata i Dariusz Kołodziejczyk podzielili okazałe bochny chleba, które na ręce Wójta Gminy złożyły delegacje sołectw z terenu gminy Masłowice a włodarze gminy roznieśli częstując mieszkańców gminy oraz przybyłych gości.

Nie zabrakło oczywiście zabawy tanecznej, która trwała do późnych godzin nocnych. Szczególne podziękowania kierujemy do Stowarzyszenia „ Działajmy Razem” za trud włożony w przygotowanie tak pięknej uroczystości oraz dziękujemy wszystkim KGW z terenu Gminy Masłowice za wystawienie swoich pawilonów jak i piękne wieńce i wypieczone bochny chleba oraz wszystkim osobom które zaangażowały się w organizację tegorocznego Święta Plonów.

Dożynki to szczególna uroczystość, która nie tylko podtrzymuje naszą polską tradycję, ale przede wszystkim jest podziękowaniem dla rolników za ich trud pracy.

 

Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki
Dożynki Dożynki Dożynki Dożynki

więcej

OD WRZEŚNIA 2021 DZWONIĄC NA NUMER 998 POŁĄCZENIE ODBIERZE DYSPOZYTOR CPR (112)

03.09.2021

Zmiany w funkcjonowaniu numeru alarmowego straży pożarnej - 998. Od dnia 1 września dzwoniąc na numer alarmowy 998 połączenie odbierze dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi – 112, a nie jak to miało miejsce do tej pory dyspozytor Stanowiska Kierowania KP PSP w Radomsku. 

Numer alarmowy 998 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatora numeru alarmowego w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Obsługa numeru alarmowego przez operatora numeru alarmowego w CPR pozwala, także wyeliminować zgłoszenia niezasadne lub fałszywe. Dyżurni operacyjni PSP będą otrzymywali od operatorów z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, które rzeczywiście dotyczą zagrożenia życia, zdrowia, mienia, bezpieczeństwa czy środowiska. Kolejnym efektem przełączenia numeru alarmowego 998 do CPR będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.

Cała operacja związana z przełączeniem numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi będzie identyczna, jak ta przeprowadzana w latach 2017-2018, związana z przełączaniem policyjnego numeru alarmowego 997 do CPR.

 

INFORMACJA DLA STRAŻAKÓW OSP Z TERENU POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO:

W przypadku potrzeby nawiązania kontaktu z miejsca prowadzonych działań ze stanowiskiem kierowania straży pożarnej w Radomsku (np. problemy z jakością łączności radiowej) można korzystać z numeru:

  • 44 685 94 19

więcej

Wójt gminy zaprasza

Bogusław Gontkowski

WNIOSEK o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy w Masłowicach

Masłowice 4
97-515 Masłowice
tel.: 44 787 46 16
fax: 44 787 46 16, 25
e-mail: gmina@maslowice.pl

Urząd czynny:

poniedziałek, środa, czwartek: 730 - 1530

wtorek: 730 - 1630

piątek: 730 - 1430

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek, środa, czwartek: 730 - 1400

wtorek: 730 - 1500

piątek: 730 - 1300

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.