Logo Gmina Masłowice

News

Fundacja Mediatio - Projekt "Siłą jest dialog"

15.04.2021

Szefową  projektu jest Aneta Gibek‐Wiśniewska  ‐  specjalistka od prognozowania, rozwiązywania i zapobiegania konfliktom w JST i w biznesie. Założycielka Fundacji Mediatio odpowiedzialnej za merytoryczną  część  projektu wraz ze specjalistami od kilkudziesięciu lat wykonującymi zawód mediatora, prawnika.

„Od 20 lat wspieram Samorządy w wychodzeniu z kryzysowych sytuacji, początkowo jako sędzia, a obecnie – adwokat i mediator. Na co dzień  pracuję  zarówno z kadrą  kierowniczą, jak   i zespołami pracowników w Instytucjach publicznych jak również dużych i małych przedsiębiorstwach. Prowadzę  szkolenia z zakresu sprawnej komunikacji, mobbingu, a także kurs certyfikujący na mediatora. Przekazuję  wiedzę  potrzebną  do nieustannego rozwijania Samorządów, do tworzenia zgranych zespołów, nawiązywania trwałych relacji między Instytucjami, Urzędami oraz partnerami biznesowymi.

Moje wykształcenie z zakresu prawa i psychologii pozwala dobierać  najlepsze narzędzia do zbudowania sprawnej komunikacji. Lubię  rozmawiać  i umiem słuchać, a w trudnych sytuacjach potrafię znaleźć  kompromis, dlatego z sukcesem realizuję się w roli mediatora. Obecnie prowadząc Centrum Mediacyjne  łączę  siły z najlepszymi specjalistami w Polsce. Działaniom Mediatio zaufało ponad 4350 osób fizycznych i prawnych, w tym z branży usługowej, energetycznej, spożywczej,   a Centrum mediacyjne zbudowało stałe partnerstwa z instytucjami takimi jak sądy, urzędy miasta, urzędy pracy”.

Dodatkowe informacje o projekcie „Siłą jest dialog” 

  • adresaci: mieszkańcy / firmy / organizacje Państwa regionu
  • zakres: bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)
  • forma: online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna
  • kiedy: w okresie od 1 kwietnia 2021r do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie

W ramach projektu oferujemy bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)   z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:

1. Jeśli istnieje przeczucie,  że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach   z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się  konflikt i nie chcemy dopuścić  do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować  problem i znaleźć  sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.

2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził  do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć  konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić  na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu.

3. Jeśli udało się  zażegnać  jeden konflikt i chcemy zapobiegać  kolejnym. Być  może warto przyjrzeć się  kulturze rozmów i poszukać  ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują  odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji,  żeby skutecznie radzić  sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji?   W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię  działania na przyszłość.

4. Pamiętaj,  że  telefon  do  nas  i  nasza  pomoc  w  zakresie  mediacji  to  bardzo  skuteczna  metoda  na wypracowanie  porozumienia  i  aż  70% rozmów znajduje  szczęśliwy finał już po drugim spotkaniu. 

           Wobec powyższego, zwracam się  z uprzejmą  prośbą  o objęcie patronatem honorowym inicjatywy oraz zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na www.mediatio.pl oraz do kontaktu korzystając z komunikacji telefonicznej pod numerem 721782222 oraz korespondencji e‐mailowej kancelaria@mediatio.pl. Jesteśmy przekonani, iż  planowany przez nas projekt przyczyni się  do upowszechnienia mediacji i idei rozwiązywania sporów w sposób pokojowy, a tym samym przyczyni się do kształtowania pozytywnych postaw wśród obywateli.  Obejmując nasz projekt patronatem stają się Państwo również  Architektem w budowaniu dialogu.

Z wyrazami szacunku,

Prezes Zarządu Fundacji Mediatio

Aneta Gibek‐Wiśniewska

Wójt gminy zaprasza

Bogusław Gontkowski

WNIOSEK o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Wypełnij Odpowiedzi

Urząd Gminy w Masłowicach

Masłowice 4
97-515 Masłowice
tel.: 44 787 46 16
fax: 44 787 46 16, 25
e-mail: maslowice@zgwrp.org.pl

Urząd czynny:

poniedziałek, środa, czwartek: 730 - 1530

wtorek: 730 - 1630

piątek: 730 - 1430

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek, środa, czwartek: 730 - 1400

wtorek: 730 - 1500

piątek: 730 - 1300

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.